Dominik Małek - ZnanyLekarz.pl

 • Warsztaty

  Warsztaty i treningi

 • Szkolenia

  Szkolenie kierunkowe

 • Terapia

  Terapia uzależnienia

 • Psychoterapia

  Psychoterapia

W grudniu 2018 roku miałem okazję z dużą przyjemnością prowadzić zajęcia dla młodzieży i trenerów Akademii Piłkarskiej Lecha Poznań. Szkolenie z profilaktyki uzależnień przeprowadzone wśród zdolnych młodych piłkarzy oraz wysokiej klasy trenerów było świetnym doświadczeniem. Słowa jedenastolatka: „Fajnie Pan prowadzi zajęcia. Szkoda, że już koniec” są dla mnie najcenniejszą recenzją.

Profilaktyka dla młodzieży ma kluczowe znaczenie w jej prawidłowym rozwoju oraz kształtowaniu właściwych postaw i zachowań na przyszłość, zapewniając jej tym samym dobry start w dorosłe życie. Jednym z najważniejszych aspektów profilaktyki i szkoleń dla młodzieży jest profilaktyka uzależnień, która pozwala wieść życie wolne od nałogów negatywnie wpływających na jakość życia codziennego.

 W dzisiejszych czasach przy bardzo szybkim tempie życia nieodzownym elementem kształcenia młodzieży jest profilaktyka zdrowia psychicznego. Edukacja młodzieży w tym zakresie uświadamia, jak poważne są zagrożenia płynące ze zbyt dużego obciążenia psychicznego oraz nieumiejętnym radzeniem sobie z problemami. Pokazuje też, jak ważne jest zgłaszanie się po wsparcie i pomoc do odpowiednich osób dorosłych.

 Tego rodzaju profilaktyka jest szalenie ważna zwłaszcza dla młodych sportowców. Wykształcenie właściwych wzorców i nauka pewnych zasad jest dla trenującej młodzieży sprawą priorytetową, jeśli chodzi o dalszy rozwój zainteresowań i przyszłej kariery. Dzięki temu możliwe jest unikanie wielu zagrożeń pojawiających się na różnych etapach dojrzewania i rozwoju psychicznego, w związku z czym maleje ryzyko załamania ścieżki rozwoju kariery sportowej. Profilaktyka dla młodych sportowców podnosi szanse na osiągnięcie wymarzonego sukcesu.