Dominik Małek - ZnanyLekarz.pl

 • Warsztaty

  Warsztaty i treningi

 • Szkolenia

  Szkolenie kierunkowe

 • Terapia

  Terapia uzależnienia

 • Psychoterapia

  Psychoterapia

Data: 22.01.2022
Miejsce: Toruń, sala szkoleniowa z tarasem widokowym w PDT Toruń (centrum Toruńskiej Starówki)
Adres: Rynek Staromiejski 36-38, IV piętro
Ilość uczestników: do 13 osób
Prowadzący: trener i psychoterapeuta Dominik Małek

Program Treningu Asertywności – pobierz .pdf

ZAPISZ SIĘ NA TRENING

„Nie chcę być niemiła”
„To moja rodzina, powinienem pomóc”
„Inni mają gorzej niż ja, nie mogę narzekać”
„Nie chcę sprawiać problemów”
„Rodzinie się nie odmawia”

Brzmi znajomo? To tylko niektóre z wypowiedzi osób, które mają problemy z odmawianiem. Brak asertywności w zakresie odmawiania jest przyczyną bardzo wielu problemów w życiu osobistym i zawodowym. Dowiedz się, dlaczego nie tylko masz prawo, ale i powinieneś mówić NIE.

 • Asertywne odmawianie jest jedną z kluczowych umiejętności każdego człowieka. Brak tej umiejętności skutkuje rosnącą frustracją, niepowodzeniami, poczuciem braku kontroli nad swoim życiem i rosnącym niezadowoleniem. Jeśli nie potrafisz odmawiać, kiedy czujesz, że tak naprawdę chcesz to zrobić, za każdym razem działasz przeciw sobie.
 • Często ludzie zgadzają się na coś wbrew sobie „chcąc dobrze” i licząc na to, że „tak będzie lepiej”. Przy braku asertywności wpadają w mechanizm "automatycznego" zgadzania się. Tymczasem w rzeczywistości naruszają dobrostan relacji wprowadzając drugą osobę w błąd i nie będąc szczerym wobec niej, siłą rzeczy nie osiągając realnego porozumienia, a jedynie pozorne. W konsekwencji coś, co powinno spajać i rozwijać relację, jak na przykład wspólne osiąganie kompromisów, nie istnieje. Finalnie osiągają efekt odwrotny do zamierzonego. Jeśli znasz ten mechanizm z doświadczenia, ten Trening zdecydowanie jest dla Ciebie.
 • Udział w Treningu pozwoli Ci rozpoznać mechanizmy w Tobie, które utrudniają lub uniemożliwiają Ci odmawianie. Dowiesz się, jak przełamać poczucie winy, lęk przed reakcją drugiej strony, brak poczucia, że Twoje potrzeby są ważne oraz inne przyczyny, które mogą wpływać na to, że nie potrafisz odmawiać.
 • Wyobraź sobie:
  • Przełożony ponownie obarcza Cię obowiązkami, które do Ciebie nie należą, a Ty nie dajesz po sobie poznać, że czujesz niezadowolenie i nie chcesz się na to zgadzać.
  • Rodzice kolejny raz informują Cię, jak ich zdaniem powinieneś postąpić, a Ty posłusznie się zgadzasz, choć od dawna jesteś dorosły i sam uważasz inaczej.
  • Syn po raz kolejny podrzuca Ci wnuczka bez uprzedzenia, a Ty nic nie mówisz, chociaż masz żal, że nie dba o Twoje zdanie i dezorganizuje Twoje plany.
  • Żona znowu zagospodarowuje Twój czas wolny bez pytania Cię o zdanie i konsultacji z Tobą.

To się dzieje, kiedy nie potrafisz odmawiać. Z każdą taką sytuacją zaczynasz czuć się gorzej z samym sobą, oddalasz się od życia w zgodzie z własnym „ja”. To prosta droga do życia w nieszczęściu i poczuciu, że absolutnie nic nie możesz z tym zrobić.
Zrób pierwszy krok do nauki asertywnego odmawiania, by dać sobie szansę na nową jakość Twojego życia. Zdobądź narzędzia, które pozwolą Ci zacząć rozwiązywać swoje problemy. Zacznij dbać o siebie tak, jak starasz się dbać o innych.

Koszt udziału w Treningu Asertywności: 400 zł brutto

PROGRAM TRENINGU „NAUCZ SIĘ MÓWIĆ NIE”

9.00 – 10.30 Przywitanie i zebranie oczekiwań uczestników.
Podstawy asertywności: Asertywne prawa człowieka, rozpoznawanie i zarządzanie swoimi granicami. Teoria oraz ćwiczenie.
10.30 – 10.45 Przerwa kawowa
10.45 – 12.15 Wyjaśnienie, czym jest asertywność i asertywny styl komunikacji. Przeprowadzenie diagnozy obszarów asertywności wymagających pracy i poprawy.
12.15 – 13.15 Przerwa lunchowa
13.15 – 14.15 Asertywna i stanowcza odmowa – jak odmawiać, by odmowa była skuteczna? Teoria oraz ćwiczenia praktyczne. Odmawianie z troską o zachowanie dobrej relacji. Teoria oraz ćwiczenie.
14.45 – 15.00 Przerwa kawowa
15.00 – 16.45 Trening trudnych sytuacji w oparciu o przykłady proponowane przez uczestników.
16.45 – 17.00 Przerwa kawowa
17.00 – 18.00 Omówienie treningu i sposobów wdrożenia nowych umiejętności w życiu codziennym.
Propozycja ćwiczeń do dalszej pracy własnej nad asertywnymi zachowaniami.

Uwaga: Program może ulec niewielkiej korekcie ze względu na potrzeby i oczekiwania grupy.

PROWADZĄCY
Trener i psychoterapeuta, specjalista psychoterapii uzależnień Dominik Małek

Nazywam się Dominik Małek. Pomaganie ludziom w tym, by byli szczęśliwsi, a ich życie stawało się pełniejsze i satysfakcjonujące jest pasją od wielu lat. To zamiłowanie stało się ścieżką mojego rozwoju zawodowego i osobistego. Pomagam ludziom rozwijać się i rozwiązywać problemy, które ten rozwój blokują. Problemy te oczywiście bywają rozmaite. Począwszy od problemów w pracy, w relacjach, czy w rodzinie przez nieokreślony lęk, smutek, somatyzację po trudności takie jak depresja, nerwica, uzależnienie, zaburzenia osobowości. W toku zdobywania doświadczenia, pracy z pacjentami i klientami oraz ustawicznego dokształcania się zauważyłem, że bardzo często problemy na różnych płaszczyznach życia łączą się i zazębiają, mając jedno ze swoich źródeł w braku asertywności i jej umiejętnego stosowania.
Moją specjalnością jest asertywność. Z chęcią nauczę Cię postaw i zachowań asertywnych, pomogę Ci zrozumieć ich źródło i rolę. Pasjonuję się tym zagadnieniem zawodowo i prywatnie.

Specjalizuję się w podejściu doświadczeniowym, w myśl którego najbardziej uczące jest osobiste przeżycie doświadczenia zachowań asertywnych. Od ponad 10 lat uczę asertywności.
Doświadczenie trenerskie nieustannie zdobywam pracując z klientami, pacjentami, uczestnikami konferencji polskich i międzynarodowych. Jako kootrener doskonaliłem umiejętności prowadzenia Treningów Asertywności w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej Intra w Warszawie. Ponad dekada pracy w zespołach (klinicznych, superwizyjnych, szkoleniowych), pracy nad sobą (superwizja, terapia rozwojowa), oraz kilka lat prowadzenia własnej działalności gospodarczej pozwalają powiedzieć, że doświadczyłem czym jest asertywności i jej brak na własnej skórze ;).

Wiem, jak ogromne znaczenie ma postawa asertywna dla jakości życia. Wierzę, że to jest kluczowa umiejętność każdej osoby, która chce po prostu być szczęśliwa i spełniona w swoim życiu.

Więcej o moich kwalifikacjach zawodowych znajdziesz w zakładce O MNIE na stronie mojego Gabinetu: https://terapeuta-torun.pl/o-mnie.html

PRZYDATNE INFORMACJE ORAZ ZAPISY
Zapisz się na Trening Asertywności już dziś i nadaj swojemu życiu nową jakość.
Zapisy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 609 052 209
https://terapeuta-torun.pl/kontakt.html