Dominik Małek - ZnanyLekarz.pl

 • Warsztaty

  Warsztaty i treningi

 • Szkolenia

  Szkolenie kierunkowe

 • Terapia

  Terapia uzależnienia

 • Psychoterapia

  Psychoterapia

Aktywnie działam jako trener rozwoju osobistego i zawodowego. Jeśli chcesz po prostu żyć lepiej, to zapraszam Cię do mnie na warsztaty lub trening.

Po co nam warsztaty i treningi rozwojowe? Jeśli chcemy w pełni wykorzystywać własny potencjał, rozwijać się zawodowo, budować zdrowe relacje i znaleźć harmonię w dzisiejszym pędzie życia, to potrzebujemy nabyć umiejętności, które nam na to pozwolą. One nie przychodzą same z siebie „wraz z wiekiem”, ani nie wynosimy ich z klasycznego toku edukacji. To umiejętności nowoczesnego człowieka, który jest świadomy zarówno wyzwań, jak i możliwości, jakie daje mu życie w dwudziestym pierwszym wieku.

Bardzo istotną korzyścią, jaką niesie ze sobą trening, jest rozwijanie swoich mocnych stron i poprawa tych słabszych, zyskanie umiejętności wykorzystywania swojego potencjału i kształtowanie lepszej wersji samego siebie. Ustawiczny rozwój osobisty jest dziś niezbędny do sprostania wyzwaniom pędzącego życia, zwłaszcza dla osób które chcą zawsze być o krok naprzód. Dotyczy to zwłaszcza sfery zawodowej, a warsztaty i treningi stanowią dziś nieodzowną część samorozwoju i poszerzania swoich kompetencji miękkich oraz budowania pewności siebie, co rzutuje na pewne poruszanie się na gruncie zawodowym i nie tylko.

Moją specjalnością jest asertywność. Z chęcią nauczę Cię postaw i zachowań asertywnych, pomogę Ci zrozumieć ich źródło i rolę. Pasjonuję się tym zagadnieniem zawodowo i prywatnie. Wiem, jak ogromne znaczenie ma postawa asertywna dla jakości życia. Wierzę, że to jest kluczowa umiejętność każdej osoby, która chce po prostu być szczęśliwa i spełniona w swoim życiu.

Trening Asertywności

Wypalenie zawodowe i przestój w karierze. Niezdrowe relacje z bliskimi i toksyczne związki. Zależność emocjonalna dorosłego dziecka od rodziców. Rezygnacja z własnej tożsamości, uczucie pustki i narastająca frustracja. Poczucie braku kontroli nad swoim życiem i świadomość, że bardziej kształtują je inni.

To tylko niektóre z licznych problemów życiowych, jakie wynikają w dużej mierze z braku asertywności lub bezpośrednio wiążą się z jej brakiem lub niedostatkiem.

Często nie mamy świadomości, jak ważną rolę ma asertywność dla osiągnięcia spełnienia życiowego i zadowolenia z życia, dopóki nie odczujemy na własnej skórze, jak diametralnie zmienia się nasze życie, kiedy nauczymy się zachowań asertywnych. Dlatego jeśli czujesz, że któryś z powyższych lub podobnych problemów dotyczy Ciebie, to mój Trening Asertywności powstał właśnie z myślą o Tobie.

Zapraszam do udziału w 2-dniowym szkoleniu, w czasie którego zrozumiesz istotę asertywności i nauczysz się stosować zachowania asertywne w praktyce, a także zdobędziesz wiedzę niezbędną do trenowania asertywności na co dzień.

Czym jest Trening Asertywności?

Trening asertywności to aktywna forma ucznia się nowych zachowań. Składa się on z dwóch głównych elementów. Po pierwsze dowiadujemy się jak możemy się zachowywać by było to korzystniejsze dla nas i dla otoczenia. Po drugie na treningu ćwiczymy i dopracowujemy nowe zachowania by łatwiej we własnym indywidualnym stylu wprowadzić je w codzienne życie.

Co dostajesz ode mnie podczas Treningu Asertywności?

Trening obejmuje naukę postaw i zachowań asertywnych, zrozumienie istoty asertywności i jej granic oraz samodzielne wprowadzanie asertywnego postępowania w życie, jak również podstawy asertywnego komunikowania się i czytania języka asertywności, w tym wyrażania i przyjmowania krytyki oraz odmowy.

Ponadto proponuję następujące programy warsztatowe:

 • Warsztat umiejętności wychowawczych: "Szkoła Rodziców i Wychowawców",
 • Trening zarządzanie stresem,
 • Warsztat wzmacniania poczucia własnej wartości,
 • Warsztat dla osób dotkniętych wypaleniem zawodowym.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dzisiejszego człowieka sukcesu, jak i każdego, kto chce świadomie budować swój dojrzały rozwój w oparciu o solidne podstawy rzetelnej wiedzy, wsparcie oraz kompetentne prowadzenie tego procesu przez doświadczonego trenera, stworzyłem program warsztatów kształtujących pożądane zachowania i umiejętności oraz korygujących błędy behawioralne i niewłaściwe nawyki. Każdy program warsztatów skupia się wokół jednego rdzenia i do niego dostosowane są metody pracy warsztatowej oraz sposób prowadzenia warsztatów.

Istotną cechą warsztatów rozwojowych jest ich szczegółowe ukierunkowanie. Skupiając się na danym, zawężonym polu, zarówno prowadzący warsztaty trener, jak i uczestnik warsztatów, mają przed sobą jasno określony kierunek, co umożliwia zaangażowanie wszystkich sił w jednym miejscu i maksymalizację efektów pracy. Warsztaty i treningi z psychoterapeutą to bardzo dobry sposób, by pewne pożądane cechy wzmocnić czy zbudować u siebie od podstaw w sposób optymalny, tak by dobrze zrozumieć samego siebie i realnie je wykształcić, podchodząc do pracy nad sobą z przekonaniem i pewnością siebie, wspieranym przez terapeutę.

Dlaczego warto szkolić się u mnie:

- Ponad 10 lat doświadczenia w prowadzenia treningów,

- Prowadzenie warsztatów na konferencjach o zasięgu krajowym i europejskim,

- Rozwój własny (wiele odbytych szkoleń, kilkuletnia własna terapia szkoleniowa)

- Własne doświadczenie jako przedsiębiorcy.

Warsztaty dla Ciebie!

Dodatkowo, odpowiadając na poszczególne zapotrzebowania, z przyjemnością i pełnym profesjonalizmem przygotuję skrojone na miarę warsztaty na indywidualne zamówienie. Wystarczy, że wspólnie omówimy czego mają dotyczyć i jakie cele do zrealizowania stawiamy, a ja dopasuję metody i ćwiczenia warsztatowe tak, by wszystkie założenia zostały spełnione. Pracując razem możemy skoncentrować się na poprawie wskazanego obszaru czy nawet określonej umiejętności.

Gdzie pracuję?

Treningi Asertywności prowadzę w Toruniu. Na życzenie dla grupy zorganizowanej mogę poprowadzić Trening w innej miejscowości. Z przyjemnością podejmę się prowadzenia warsztatów i treningów rozwojowych w kluczowych miastach województwa kujawsko-pomorskiego: Toruń, Bydgoszcz, Grudziądz, skupiających dużą grupę pracowników na stanowiskach kierowniczych i zarządzających. Trening rozwoju osobistego mogę również przygotować dla grup z takich miast jak Inowrocław, Aleksandrów Kujawski, Brodnica, Chełmża czy Włocławek. Z chęcią podejmę się współpracy również w innych miejscach w kraju, zapraszam do kontaktu i omówienia szczegółów planowanych warsztatów lub treningu rozwojowego.