Dominik Małek - ZnanyLekarz.pl

 • Warsztaty

  Warsztaty i treningi

 • Szkolenia

  Szkolenie kierunkowe

 • Terapia

  Terapia uzależnienia

 • Psychoterapia

  Psychoterapia

 Warto wiedzieć, w jaki sposób radzić sobie ze stresem wywołanym rozprzestrzenianiem się choroby oraz wprowadzeniem licznych środków zapobiegawczych, a także pomyśleć o poszukaniu profesjonalnej pomocy w walce ze stresem u psychoterapeuty bądź psychologa. Departament Zdrowia Psychicznego przy WHO (World Health Organization) zaleca m.in. unikania ciągłej ekspozycji na napływ informacji, zamiast tego regularne sprawdzanie aktualnych danych w odstępach czasowych. Ponadto, wskazuje jak istotne jest sprawdzanie w wiarygodnych źródłach, np. na stronach rządowych albo stronie WHO, gdzie są konkretne i prawdziwe dane, a nie sensacyjne doniesienia. Takie postępowanie pomaga obniżyć poziom stresu w tej niełatwej sytuacji.

Środki zapobiegawcze wprowadzone dla ochrony społeczeństwa przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa, w sposób odczuwalny zmieniają zwykły rytm codziennego funkcjonowania w przestrzeni publicznej.Co mają zrobić osoby, które czują, że potrzebują wsparcia psychicznego w sytuacji narastającego niepokoju? Jaki to ma wpływ na osoby, które już uczęszczają na terapię? Taka pomoc powinna być nieprzerwanie dostępna, chyba że sytuacja będzie wymagała drastycznego ograniczenia przemieszczania się.

Informacja dla osób, które uczęszczają na terapię: na dzień 13 marca 2020, Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Toruniu działa normalnie. Poradnia  uzależnień na ul. Szosa Bydgoska w Toruniu też działa normalnie. Gabinety prywatne różnie - należy upewnić się telefonicznie. Zazwyczaj tak, ale z uwagą by przychodzić tylko jeśli jest się całkowicie zdrowym, zachowując wszelkie środki ostrożności. Ja działam - zapraszam Cię na do mojego gabinetu psychoterapeutycznego w Toruniu. Jako alternatywę proponuję spotkania online.